Lokalita: Rychnov nad Kněžnou

Vypracoval: Ferdinand Lefler, Tomáš Sklenář, Zuzana Korpášová, Jitka Ullwerová

Návrh

Cílem návrhu bylo sjednotit a propojit zahradu kolem domu, předzahrádku a vstupní část. Odděleně lze vnímat zadní část zahrady, která je jakýsi svět sám pro sebe.

V prostoru předzahrádky dojde k celkové výrazné proměně. Budou odstraněny stávající keře a stromky, výměna stávající vymývané dlažby za kamennou žulovou kostku. Svah vpravo směrem k plotu bude rozdělen na dvě terásky s vloženým květináčem pro břízu.

V části za domem budou provedeny převážně úpravy vegetace, jen částečně bude upravena pergola (doplnění stínění od souseda) a vyměněny betonové vymývané dlažby. Budou doplněny dva javory tatarské, sjednoceny výsadby podrostů.

V zadní část zahrady se od branky vine jako had sekaná pěšina k stromovému domku na ořechu. Na pěšinu jsou pak navěšeny další prvky zahrady. V části u bazénu jsou umístěny tři vyvýšené záhony s lavičkou, na opačné straně v centrální části je plocha na pétanque, nový tříkomorový kompostér a upravený zahradní domek. Na obě strany od cesty je navržena vinice v trávníku a téměř před domkem je pak ohniště. Jednotícím prvkem je luční trávník